Y116940R0000Q0R
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
Y116940R0000Q0R
JLCPCB Part #
C4127939
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+175℃ 40Ω 600mW Metal Foil Resistor ±0.02% ±2ppm/℃ SMD,7.3x4.3mm Chip Resistor - Surface Mount