WSLP0805R0500FEK
MFR.Part #
WSLP0805R0500FEK
JLCPCB Part #
C4151148
Package
0805
Description
-65℃~+170℃ 500mW 50mΩ ±1% ±75ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS