VS-40HFL40S02
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
VS-40HFL40S02
JLCPCB Part #
C17533375
Package
DO-203AB(DO-5)
Description
-40℃~+125℃ 1.95V@40A 200ns 400V 40A DO-203AB(DO-5) Switching Diodes ROHS