VESD16A5-06G-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
VESD16A5-06G-G3-08
JLCPCB Part #
C1976995
Package
SOT-363
Description
1 100W@8/20us 100nA 16V 17.9V 27pF 28V 3.6A@8/20us ESD IEC 61000-4-2 Unidirectional SOT-363 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS