VESD16A5-06GHG3-08
MFR.Part #
VESD16A5-06GHG3-08
JLCPCB Part #
C3699649
Description
-55℃~+150℃ 100W 10nA 16V 17V 27pF 28V 3.6A@8/20us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOT-363 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS