TZX3V6B-TAP
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
TZX3V6B-TAP
JLCPCB Part #
C5812589
Package
DO-35(DO-204AH)
Description
100Ω 3.6V 500mW 5uA@1V DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS