TZMC8V2-M-08
MFR.Part #
TZMC8V2-M-08
JLCPCB Part #
C7372078
Package
SOD-80MiNiMELF
Description
1 Independent 100nA@6.2V 500mW 50Ω 7.7V~8.7V 7Ω 8.2V ±5% SOD-80MiNiMELF Zener Diodes ROHS