TNPW0805240RBEEN
MFR.Part #
TNPW0805240RBEEN
JLCPCB Part #
C1726027
Description
-55℃~+155℃ 150V 200mW 240Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS