SMCJ6.5A-M3/57T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ6.5A-M3/57T
JLCPCB Part #
C3712894
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 11.2V 133.9A 500uA 6.5V 7.22V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS