SMCJ40A-M3/9AT
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ40A-M3/9AT
JLCPCB Part #
C1981330
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 23.3A 40V 44.4V 64.5V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS