SMCJ36A-E3/57T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ36A-E3/57T
JLCPCB Part #
C435942
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 1uA 25.8A 36V 40V 58.1V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS