SMC5K60A-M3/I
MFR.Part #
SMC5K60A-M3/I
JLCPCB Part #
C1976761
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 51.7A@10/1000us 5kW@10/1000us 60V 73.7V 96.8V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS