SMBJ8.5D-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ8.5D-M3/H
JLCPCB Part #
C1973810
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
10.3V 14.3V 15uA 42.2A@10/1000us 600W@10/1000us 8.5V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS