SMBJ8.5A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ8.5A-E3/52
JLCPCB Part #
C1976195
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 14.4V 20uA 41.7A@10/1000us 600W@10/1000us 8.5V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS