SMBJ8.5A/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ8.5A/54
JLCPCB Part #
C1980957
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 14.4V 20uA 42A@10/1000us 600W@10/1000us 8.5V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS