SMBJ85CD-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ85CD-M3/I
JLCPCB Part #
C1973428
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 135V 4.46A 500nA 600W 85V 95.7V Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS