SMBJ6.5A-M3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ6.5A-M3/5B
JLCPCB Part #
C1980441
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
11.2V 500uA 53.6A@10/1000us 6.5V 600W@10/1000us 7.98V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS