SMBJ60D-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ60D-M3/H
JLCPCB Part #
C1973498
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 500nA 6.28A@10/1000us 600W@10/1000us 60V 72.7V 95.5V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS