SMBJ60A-M3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ60A-M3/5B
JLCPCB Part #
C3706727
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 6.2A 600W 60V 66.7V 96.8V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS