SMBJ43A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ43A-E3/52
JLCPCB Part #
C1976328
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 43V 52.8V 600W@10/1000us 69.4V 8.6A@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS