SMBJ33D-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ33D-M3/H
JLCPCB Part #
C1979139
Package
SMB(DO-214AA)
Description
11.5A@10/1000us 33V 40V 500nA 52.5V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS