SMBJ30A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ30A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1975221
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 12.4A@10/1000us 1uA 30V 36.8V 48.4V 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS