SMBJ28CA-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ28CA-E3/52
JLCPCB Part #
C553970
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 13.2A 1uA 28V 31.1V 45.5V 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS