SMBJ20CA-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ20CA-M3/52
JLCPCB Part #
C1982135
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
18.5A@10/1000us 1uA 20V 24.5V 32.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS