SMBJ18CD-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ18CD-M3/I
JLCPCB Part #
C1974794
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 18V 20.8A@10/1000us 21.8V 28.8V 500nA 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS