SMBJ16A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ16A-E3/52
JLCPCB Part #
C553973
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 16V 17.8V 1uA 23.1A 26V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS