BZX55C12-TAP
MFR.Part #
BZX55C12-TAP
JLCPCB Part #
C917498
Package
DO-35
Description
1 Independent 100nA 11.4V~12.7V 12V 20Ω 500mW 90Ω DO-35 Zener Diodes ROHS