SMBJ11A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ11A-E3/52
JLCPCB Part #
C1976501
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11V 13.5V 18.2V 33A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS