SMBG85A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG85A-E3/5B
JLCPCB Part #
C3706537
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-55℃~+150℃ 137V 1uA 4.4A 600W 85V 94.4V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS