SMBG58A-E3/5B
MFR.Part #
SMBG58A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1980530
Description
-55℃~+150℃ 1uA 58V 6.4A@10/1000us 600W@10/1000us 71.2V 93.6V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS