SMBG8.5AHE3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG8.5AHE3/5B
JLCPCB Part #
C1981805
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 14.4V 20uA 41.7A@10/1000us 600W@10/1000us 8.5V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS