SMBG60AHE3/5B
MFR.Part #
SMBG60AHE3/5B
JLCPCB Part #
C3711306
Description
-55℃~+150℃ 1uA 6.2A 600W 60V 66.7V 96.8V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS