SMBG48AHE3/52
MFR.Part #
SMBG48AHE3/52
JLCPCB Part #
C1981628
Description
1uA 48V 58.9V 600W@10/1000us 7.8A@10/1000us 77.4V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS