SMBG40CA-E3/5B
MFR.Part #
SMBG40CA-E3/5B
JLCPCB Part #
C1981074
Description
-55℃~+150℃ 1uA 40V 49.1V 58.1V 600W@10/1000us 9.3A@10/1000us Bidirectional TVS DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS