SMB8J11CA-E3/5B
MFR.Part #
SMB8J11CA-E3/5B
JLCPCB Part #
C1980476
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11V 13.5V 18.2V 44A@10/1000us 5uA 800W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS