SMB10J36A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMB10J36A-E3/52
JLCPCB Part #
C1974258
Package
SMB(DO-214AA)
Description
17.2A@10/1000us 1kW@10/1000us 1uA 36V 44.2V 58.1V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS