SMAJ90CA-E3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ90CA-E3/5A
JLCPCB Part #
C1978157
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 100V 146V 1uA 2.1A 300W 90V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS