SMAJ60A-E3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ60A-E3/61
JLCPCB Part #
C1973929
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 4.1A@10/1000us 400W@10/1000us 60V 73.7V 96.8V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS