SMAJ43A-M3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ43A-M3/5A
JLCPCB Part #
C1979426
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 43V 5.8A@10/1000us 52.8V 69.4V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS