SMAJ40A-E3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ40A-E3/61
JLCPCB Part #
C968557
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 400W 40V 44.4V 6.2A 64.5V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS