SMAJ15CAHE3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ15CAHE3/61
JLCPCB Part #
C335770
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 15V 16.4A 16.7V 1uA 24.4V 400W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS