SMA6J28A-E3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J28A-E3/61
JLCPCB Part #
C3703470
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 200nA 28V 31.1V 4kW 51.6V 68A@8/20us TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS