SMA6J60CA
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J60CA
JLCPCB Part #
C3717790
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 6.2A 600W 60V 66.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS