SMA5J36CA-E3/61
MFR.Part #
SMA5J36CA-E3/61
JLCPCB Part #
C1979326
Description
-55℃~+150℃ 1uA 36V 44.2V 500W@10/1000us 58.1V 8.6A@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS