SMA5J16A-E3/61
MFR.Part #
SMA5J16A-E3/61
JLCPCB Part #
C1979074
Description
16V 19.2A@10/1000us 19.7V 1uA 26V 500W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS