SM8S16ATHE3/I
MFR.Part #
SM8S16ATHE3/I
JLCPCB Part #
C1976873
Package
DO-218AC
Description
-55℃~+175℃ 10uA 16V 19.7V 254A@10/1000us 26V 6.6kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-218AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS