SM5S16ATHE3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM5S16ATHE3/I
JLCPCB Part #
C1983927
Package
DO-218AC
Description
-55℃~+175℃ 10uA 138A@10/1000us 16V 19.7V 26V 3.6kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-218AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS