SIHG20N50C-E3
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SIHG20N50C-E3
JLCPCB Part #
C11745
Package
TO-247AC
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.942nF 20A 250W 270mΩ@10V 32pF 360pF 500V 5V 76nC@10V N-Channel TO-247AC MOSFETs ROHS