SFH600-1X007T
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SFH600-1X007T
JLCPCB Part #
C17622035
Package
SMD-6P
Description
-55℃~+100℃ 1.25V 100mW 125% 12us 250mV@10mA,2.5mA 3us 5.3kV 50mA 60mA 63% 6V 70V DC Phototransistor SMD-6P Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators ROHS