SA8.5A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SA8.5A-E3/54
JLCPCB Part #
C1979869
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
14.4V 34.7A 500W@10/1000us 5uA 8.5V 9.44V TVS Unidirectional DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS